Harmonelo Flexi - k udržaniu normálneho stavu kĺbov 500ml

Dopredaj
Neohodnotené
€35
Skladom (2 ks)
Možnosti doručenia

klby - čakanková vláknina - správna činnosť srdca - správna činnosť črevného traktu 

Detailné informácie

Garancia doručenia
nepoškodeného tovaru
Darček zdarma
Darček zdarma
Ku každej objednávke
Doručenie do troch pracovných dni
Doručenie do 4 pracovných dni
na akúkoľvek adresu

Podrobný popis

Výživový doplnok Harmonelo Flexi je sirup s pomarančovou príchuťou, ktorý obsahuje jedinečnú zmes kolagénu, MSM, chondroitínu a boswelie. Obsahové látky glejoživice kadidlovníka pílovitého (Boswellia serrata) prispievajú k udržaniu normálneho stavu kĺbov. Základom sirupu je 85 % rozpustná čakanková vláknina na báze fruktooligosacharidov, ktorá podporuje priateľské črevné baktérie. 

Doprajte harmóniu svojmu pohybu

Unikátny doplnok stravy vo forme sirupu s pomarančovou príchuťou. Obsahuje jedinečnú zmes účinných látok - kolagén, MSM, chondroitín, glukosamín a Boswellia.

Jeho užívanie napomáha predovšetkým k normálnemu stavu kĺbov a kostí. Podporuje funkciu črevného traktu a tiež správnu činnosť srdca. Základom sirupu je rozpustná čakanková vláknina na báze fruktooligosacharidov, ktorá vyživuje priateľské črevné baktérie.

Hlavné výhody:

 • Sirup sa rýchlo vstrebáva - vysoká biologická dostupnosť aktívnych zložiek
 • Jednoduché použitie
 • Bez lepku a mliečnych zložiek
 • Sladené rozpustnou vlákninou a glykozidy steviolu (stévie)
 • Podporuje normálny stav kĺbov a kostí
 • Nízky glykemický index

Zloženie aktívnych látok v jednej dávke:

Kolagén 5000 mg, MSM 400 mg, Chondroitín sulfát 400 mg, Glukosamín sulfát 100 mg, Boswellia serrata 100 mg, Čakanková vláknina 2500 mg, Steviol-glykozidy (stévie) 10 mg.

Čomu prispieva Harmonelo Flexi:

 •      Normálny stav kostí a kĺbov
 •      Normálne funkcie dýchacej sústavy
 •      Normálna činnosť črevného traktu
 •      Normálnu činnosť srdca a hladiny cholesterolu v krvi
 •      Normálne funkcie reprodukčného systému
 •      duševné zdravie

Boswellia serrata - Kadidlovník pílovitý

Stredne veľký strom pôvodom z Indie a časti Pakistanu, ktorý dorastá do výšky 3-8 metrov. Je bohatým zdrojom kyseliny boswellovej aj rôznych typov terpénov. Tieto látky majú celý rad vynikajúcich účinkov na organizmus.

V ázijskej a africkej ľudovej medicíne využívajú po stáročia jeho pozitívneho pôsobenia. Obzvlášť dlhú tradíciu má kadidlo v indickej strave. A to práve kvôli priaznivému, zdravie podporujúcemu účinku - medzi tie základné patrí pozitívny vplyv na udržanie normálnej funkcie kĺbov a kostí.

Kolagén

Vo vode nerozpustná bielkovina, ktorá sa nachádza v tkanivách. Kolagén napomáha udržať ideálne vlastnosti chrupavky, šliach, kostí, zubov, ďasien, kože, stien ciev či očnej rohovky. Pri nedostatku kolagénu sa môžu výraznejšie prejaviť príznaky starnutia a zhoršená funkcie pohybového aparátu.

V Harmonelo Flexi je použitý hydrolyzovaný bravčový kolagén, ktorý je človeku najbližšie a pre kĺby a pohybový aparát je vhodným variantom. Hydrolýza zaisťuje účinné štiepenie aminokyselinových reťazcov, a tým zvyšuje vstrebateľnosť a syntézu kolagénu. 

MSM - methylsulfonylmethan

Organická zlúčenina síry, ktorá prirodzene tvorí väzbu medzi bielkovinami v koži, kĺboch, šľachách a chrupavkách. Z organicky viazanej síry sa vytvára cenná aminokyselina metionín, ktorú si ľudský organizmus sám nevie vyrobiť, a preto ju musia prijímať v potrave.

Napomáha normálne kondíciu a hybnosti, preto je vhodným doplnkom stravy pri veľkej záťaži kĺbov. Navyše podporuje udržanie krásnych vlasov, pokožky i nechtov. 

Glukosamín sulfát je monosacharid, radený do skupiny chondroprotektív. Mikromolekula glukosamínu prejde po orálnom podaní do kĺbového priestoru bez štiepenia stále plne funkčný a vstrebe sa až 90% účinnej látky, na rozdiel od veľkej štruktúry iných molekúl. Chrupavka je tak schopná práve vďaka glukosamínu vytvárať ďalšie potrebné stavebné kamene.

Glukosamín je telu vlastná látka a prirodzená súčasť kĺbovej chrupavky. Ako účinná látka je GS odporúčaný v kombinácii s Chondroitín sulfátom.

Chondroitín sulfát

Polysacharid chemicky radený medzi glykosaminoglykánová. Je súčasťou extracelulárnej hmoty spojivových tkanív a tiež fyziologickú súčasťou kĺbovej chrupavky. Chrupavka je spojivové tkanivo v našom tele, ktorá slúži k spevňovaniu okolitých tkanív. Chondroitín sa ďalej vyskytuje v kostiach, rohovke, kožu a arteriálnej stene.

Zdrojom bývajú výlučne živočíšne tkanivá, ktoré získavame extrakciou bravčové chrupavky. Čo je to extrakcia? Extrakcie čiže lúhovania je metóda získavania látok z rôznych (väčšinou prírodných) materiálov. Extrakcii možno vykonávať za tepla aj za studena. Chondroitín sulfát použitý v Harmonelo Flexi je získavaný extrakciou za studena.

Rozpustná vláknina

Nová generácia prebiotík, na báze enzymaticky ztekucených čakankových fruktooligosacharidov prispieva k prirodzenej obnove črevnej mikrobioty. Pôsobí vo všetkých častiach čreva, ako v tenkom, tak hrubom. Túto vlákninu nevie naše telo využiť, stráviť ani vstrebať. Nie je teda pre nás zdroj energie. Je však dôležitou živinou pre naše prospešnej črevnej baktérie.

Okrem toho podporuje množenie baktérií bifidogenního typu v črevách. V hrubom čreve navyše zvyšuje produkciu butyrátu priateľskými črevnými baktériami. Butyrát je pre naše telo veľmi prospešná látka. Slúži tiež ako zdroj energie pre bunky črevnej sliznice, a tým napomáha k obnove jej integrity (celistvosti).

Stévia sladká (Stevia rebaudiana Bertoni)

Stévia je voľne rastúci ker v tropických a subtropických oblastiach Južnej a Strednej Ameriky. Hlavná sila tohto kríku je ukrytá v jeho listoch a stonkách, ktoré obsahujú látku steviozid. Tá je 200-300krát sladší ako sacharóza a má zanedbateľný energetický obsah. Po stáročia bola a je stévia využívaná v prírodnej medicíne, a preto sme zvolili ako sladidlo práve Steviol-glykozidy.

Zloženie:

Rozpustná vláknina z koreňa čakanky (Cichorium intybus) na báze fruktooligosacharidov **, hydrolyzovaný kolagén, MSM (methylsulfonylmethan), chondroitín sulfát, glukosamín sulfát, kyselina citrónová (regulátor kyslosti), extrakt glejoživice kadidlovníka (Boswellia serrata), sorban draselný a benzoan sodný ( konzervanty), aróma pomaranč, steviol-glykozid, xantanová guma.

Dávkovanie:

1 × denne 20 ml, sirup možno konzumovať priamo, prípadne možno odporúčanú dávku rozriediť v čaji, vode alebo inom nápoji.

po otvorení udržujte produkt Harmonelo FLEXI v chladničke

 ** Vláknina obsahuje zvyškové množstvo zmesi glukózy, fruktózy a sacharózy (max.15%)

Bohužiaľ podľa súčasnej legislatívy a NARIADENIE KOMISIE (EÚ) č. 432/2012 (zo 16. mája 2012), ktoré platia od 14.12.2012, nám neumožňuje popisovať účinky našich doplnkov na ľudský organizmus. Mohli vzbudiť dojem zakázaného zdravotného alebo liečebného účinku bylín a prírodných látok aj napriek tomu, že sa používajú stovky rokov a pomohli mnohým ľuďom.

Tabuľka výživových hodnôt

 

Hodnoty obsah na 100g
Energia 79kJ / 19,74kcal
Tuky 0g
Cukry 1,4g
Proteíny 25g