Pestrec mariánsky 300g

Novinka
€15
Skladom
Možnosti doručenia

Výživový doplnok Pestrec mariánsky 300g, mesačná kúra. Zloženie: 100% pestrec mariánsky (Silybum marianum).

Detailné informácie

Garancia doručenia
nepoškodeného tovaru
Darček zdarma
Darček zdarma
Ku každej objednávke
Cez 3000 výdajných miest
po celom Slovensku
Doručenie do troch pracovných dni
Doručenie do troch pracovných dni
na akúkoľvek adresu

Podrobný popis

 • Pestrec mariánsky (Silybum marianum, Strieborný bodliak, Kristova koruna) obsahuje účinnú látku Silymarín je veľmi silný antioxidant, podporuje ľudskú imunitu.

  Má blahodárne účinky na pečeň, žlčník a tráviaci systém. Regeneruje pečeňové bunky, podporuje tvorbu žlče, znižuje hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Pestrec pomáha pri cirhóze, steatóze(stukovatení), hepatitíde(žltačke) typu B a C, mononukleóze, žlčníkových kameňoch, otravách alkoholom, drogami, či hubami. Užívanie pestreca mariánskeho je veľmi bezpečné a prospešné pre zdravie pečene.

  Pozitívne účinky Pestreca na ľudský organizmus si všimli už dávni ľudoví liečitelia. Postupom času sa touto rastlinou začala zaoberať aj veda, ktorá v listoch, kvetoch, ale najmä tvrdých plodoch Pestreca  objavila cenné látky vhodné na podporu rozličných orgánov ľudského tela. Predstavme aspoň niektoré z nich.

  Flavolignany a Silymarín

  -             Sú dôležité pre správne fungovanie pečene, pečeň ich využíva na elimináciu toxínov a jedov, zároveň prispievajú k regenerácii poškodených buniek pečene a ochraňujú ich pred pôsobením nežiadúcich látok.

  Pečeň je každodenne zaťažovaná a bez týchto látok nedokáže dobre plniť svoju funkciu. Toxíny sa následne v tele ukladajú a spôsobujú vážne problémy. Pečeň je potrebné podporovať a regenerovať preventívne, no zvýšený príjem Flavolignanov a Silymarínu je dôležitý špeciálne pri rôznych otravách tela, či už hubami ,alkoholom, alebo toxínmi z jedla. Pri otravách musí pečeň  bežať na plný výkon, aby si s nežidúcimi látkami poradila. Pestrec už dávni ľudový liečitelia využívali ako protijed po rôznych otravách. Jeho účinok je cenený dodnes, Pestrec je nosnou zložkou mnohých liekov dostupných v lekárňach, a to aj na predpis.

  Okrem regenerácie pečene tieto zložky napomáhajú aj detoxikácii a regenerácii zvyšku tráviacej sústavy, najmä žalúdka a žlčníka. Pestrec sa používa aj na zmiernenie nevoľnosti.

  Aminokyseliny a mastné kyseliny

  -             Sú dôležitým antioxidantom, teda slúžia na zabraňovanie oxidačného stresu buniek a napomáhajú ich rýchlej regenerácii. Oxidačnému stresu sú bunky vystavované najmä pri zápaloch a vírusových ochoreniach. Pestrec tak urýchli liečbu rôznych ochorení a slúži ako dobrá prevencia.

  -             Mastné kyseliny sa vyznačujú tým, že sú najzdravším typom tukov. Pestrec obsahuje viacero druhov mastných kyselín, z najúčinnejších spomenieme napríklad kyselinu linolovú. Tá má unikátnu vlastnosť-spomaľuje starnutie organizmu. Za starnutie totiž môžu voľné radikály, ktoré sa postupne rozširujú do celého tela. Kyselina linolová dokáže tieto voľné radikály eliminovať, a tak aj spomaľuje proces starnutia.

  -             Flavonoidy sú významné pre ich pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém, pozitívne vplývajú na zdravie ciev a srdca. Tento účinok je tak výrazny, že Pestrec je zložkou niektorých prípravkov na zlepšenie erekcie. Pomáha totiž zlepšiť prekrvenie pohlavných orgánov, teda vplýva aj na mužskú potenciu.

  To nie je všetko! V menšom množstve sú v Pestreci zastúpené mnohé ďalšie cenné vitamíny a minerály, ktorých spojenie vytvára skutočne silnú kombináciu s množstvom pozitívnych účinkov. Pestrec pomáha pri zmierňavaní migrén, depresií, stresu, úzkosti, dokonca pomáha znížiť hladinu cholesterolu v krvi a vo forme obkladov pomáha  aj pri liečbe kožných ochorení.

  Úžasné, čo dokáže jeden bodliak, však?

  Negatívne účinky a formy užívania-negatívne účinky spozorované neboli, užívaniu by sa ale mali vyhnúť tehotné ženy, osoby trpiace zvýšeným tlakom a nedostatkom železa  a vápnika. Pestrec mariánsky by sa nemal užívať v spojení s mliekom a alkoholom.  V ostatných prípadoch je jeho užívanie bezpečné a bez vedľajších účinkov.

  Zloženie: 100% pestrec mariánsky (Silybum marianum)

  Hmotnosť: 300g (mesačná kúra)

  Odporúčané dávkovanie: 1 krát denne 2 čajové lyžičky rozmiešajte vo vode, čaji, džúse a vypite.