Železo

€21,85
Skladom
Možnosti doručenia

Bez železa prestane krv plniť svoju najdôležitejšiu funkciu, ktorou je prenos kyslíka . Najprv uvädá pokožka, vlasy, nechty, oči. Potom nastupuje
nepremožiteľná únava, ospalosť a ďalšie oveľa závažnejšie príznaky nedostatočného okysličenia buniek alebo inými slovami anémia (chudokrvnosť).
Najmä tým trpia ženy , pretože pri každej menštruácii stratia desiatky miligramov železa.

Detailné informácie

Garancia doručenia
Garancia doručenia
nepoškodeného tovaru
Darček zdarma
Darček zdarma
Ku každej objednávke
Cez 3000 výdajných miest
Cez 3000 výdajných miest
po celom Slovensku
Doručenie do troch pracovných dni
Doručenie do troch pracovných dni
na akúkoľvek adresu

Podrobný popis

Elemvitals Železo obsahuje ľahko vstrebateľné organické zlúčeniny železa a
ďalších minerálov potrebných na krvotvorbu (zinok, mangán, meď) vo forme
koncentrátu krvi altajského marala – pantohematogénu. Táto skutočnosť sama o sebe však ešte nič neznamená.

Problém väčšiny súčasných prípravkov obsahujúcich železo spočíva totiž v tom, že sa sústreďujú len na železo, na jeho dávkovanie, formu, chemickú formulu. Je však už dávno známe, že nezáleží na forme ani na prijímanom množstve železa, pretože železo samo o sebe nie je schopné riešiť problém anémie.
Železo musí byť správne vstrebané, dostať sa do systému krvotvorby, zapojiť sa do nevyhnutných chemických reakcií. A na to potrebuje pomocníkov, veľa pomocníkov. Elemvitals Železo obsahuje vo svojom zložení nielen železo a minerály, ale aj všetky ďalšie prírodné látky potrebné na plnohodnotnú krvotvorbu.

Vitamín C je nevyhnutný na plnohodnotné vstrebávanie železa v žalúdku. Jeho prítomnosť zvyšuje stupeň vstrebávania železa 20-30 krát. Okrem toho vitamín C plne neutralizuje okysličujúce vlastnosti železa, ktoré môžu bunky poškodiť (čo prebieha aj pri užívaní monopreparátov železa).
Vitamín B6 je nevyhnutný pre syntézu krvného farbiva hemoglobínu – bielkoviny, ktorá spolu so železom uskutočňuje prenos kyslíka. Preto bez ohľadu na to, koľko železa prijmeme, stáva sa železo pri nedostatku vitamínu B6 zbytočným.
Kyselina zodpovedá za syntézu krvných buniek – erytrocytov, ktoré sú nositeľmi hemoglobínu a železa. Pri nedostatku kyseliny listovej dochádza k zníženiu počtu týchto buniek, čo aj pri hojnosti železa a hemoglobínu spôsobuje narušenie výmeny kyslíka.
Vitamíny B1, B2 patria medzi vitamíny skupiny B. Jednak stimulujú krvotvorné funkcie vitamínu B6 (pozri vyššie) a jednak sú najdôležitejšími „vitamínmi krásy“. Sú totiž nevyhnutné na udržanie zdravia a krásy pokožky, nechtov a
vlasov, obzvlášť pri anémii.

Elemvitals Železo nie je len obyčajným zdrojom železa. Je to úplný biologický aktívny komplex, ktorý reguluje krvotvorbu a výmenu kyslíka v organizme a dodáva pokožke mladosť a telu energiu.

Úloha železa v ľudskom tele:

  • napomáha zníženiu únavy a potlačeniu unaviteľnosti;
  • prispieva k normálnej funkcii imunitného systému;
  • prispieva k normálnym funkciám energetického metabolizmu;
  • napomáha normálnej tvorbe červených krviniek a hemoglobínu;
  • spolupôsobí pri normálnej distribúcii kyslíka v organizme.

Spôsob použitia:   po 1 kapsule denne počas jedla. Doba užívania – 1 mesiac

Nie je určené pre tehotné a dojčiace ženy.  Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Slúži ako doplnok denného odporúčaného prísunu vitamínov. Neobsahuje lepok ani laktózu.

Balenie – 60 kapsúl