Zinok

€17,90
Skladom
Možnosti doručenia

Zinok je nevyhnutný na podporu obranných síl organizmu, tj imunity, a práve zinku patrí hlavná úloha pri udržaní mužskej pohlavnej sily.

Detailné informácie

Garancia doručenia
Garancia doručenia
nepoškodeného tovaru
Darček zdarma
Darček zdarma
Ku každej objednávke
Cez 3000 výdajných miest
Cez 3000 výdajných miest
po celom Slovensku
Doručenie do troch pracovných dni
Doručenie do troch pracovných dni
na akúkoľvek adresu

Podrobný popis

Elemvitals Zinok je vyvážený komplex, nevyhnutný na podporu normálneho stavu kostí, vlasov, nechtov a kože; tiež prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.
Zinok spolupôsobí pri zaistení normálnej funkcie metabolizmu uhľohydrátov, syntézy DNA a bielkovín a prispieva k udržaniu normálnej hladiny testosterónu v krvi. Meď napomáha normálnej funkcii imunitného systému a energetického metabolizmu

Zinok je najdôležitejším prírodným imunostimulátorom. Je jedinou biologicky aktívnou látkou, ktorá pôsobí súčasne na všetky zložky ľudskej imunity. Zinok reguluje aktivitu zvláštnej látky podobnej hormónu – tymolínu, od ktorého závisí fungovanie thymu ( týmusu) ako hlavného orgánu imunitného systému, kde vyzrievajú imunitné bunky.
Pri deficite zinku sa znižuje aktivita fagocytárnych buniek imunitného systému, to znamená, že sa znižuje antibakteriálna ochrana. V prípade nedostatku zinku klesá aktivita lymfocytu T a syntéza interferónu a protilátok a tým trpí protivírusová ochrana organizmu.

Okrem imunomodulačných vlastností je zinok tiež absolútne nevyhnutný pre mužský pohlavný systém . Pri chronickom deficite zinku dochádza nielen k zníženiu pohlavnej potencie, ale k úplnému vyhasnutiu funkcie mužských pohlavných orgánov . Je ťažké nájsť inú prírodnú látku, ktorá by mala také široké spektrum účinku na mužský pohlavný systém .

Po prvé, zinok reguluje syntézu mužského pohlavného hormónu testosterónu.
Po druhé, zinok riadi procesy spermatogenézy a práve na ňom v mnohom záleží kvalita spermií.
Po tretie , na dostatočnom príjme zinku priamo závisí fungovanie prostaty.

Konkrétne zinok bráni rozvoju adenómu prostaty (ktorý sa vyskytuje u viac ako 60% mužov vo veku nad 50 rokov) a tiež prispieva k prevencii chronickej prostatídy tým, že posilňuje lokálnu imunitu .

Ďalšou zaujímavou vlastnosťou zinku pre mužský organizmus je jeho aktívna účasť v činnosti enzýmov odbúravajúcich alkohol.
Pri deficite zinku sa znižuje aktivita enzýmu alkoholdehydrogenázy, čo je jedným z hlavných faktorov rizika závislosti na alkohole.

Samozrejme, že všetky vyššie uvedené funkcie plnia zinok iba za spolupôsobenia ďalších biologicky aktívnych látok. Teda tak, ako to prebieha aj v prírode.

Spôsob použitia: po 1 kapsule denne počas jedla. Doba užívania – 1 mesiac

Nie je určené pre tehotné a dojčiace ženy.  Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Slúži ako doplnok denného odporúčaného prísunu vitamínov. 

Neobsahuje lepok ani laktózu.

Balenie:  60 kapsúl